Má zmysel dúfať v dobré konce?

Autor: Lucia Kvapilová | 25.1.2015 o 5:47 | Karma článku: 6,85 | Prečítané:  803x

O tom, ako sa mi nechcelo vyzliekať vianočný stromček a kam som sa až dostala.

Občas sa tak zamyslím, keď  hodím zrak od notebooku,  i-podu, i-phonu, i tv, i zehličky, zložím sluchátka mp3ky  a je  kľud, že  počujem vlastné myšlienky : Zem sa alebo vychýlila zo svojej osy, Pán Boh nám z nebies nasypal trocha marihuany, alebo...žiaľ, fakt sme zblbli. My, naša doba, dokonca aj naše psy, čo sa celý deň poflakujú po kobercoch a dôkladne ich flekujú...Ba aj naše mačky, čo si tak navykli na whiskas, že z myší chytajú infarkty.

Politici už nie sú tak obozretní, a..možno ani tak inteligentní, aby svoje záludné činnosti pedantne zakrývali, ešte pred vyjdením na prvých stránkach bulváru, ututlávali / To samozrejme nenahováram na rituálne posielanie žurnalistov a príslušníkov opozície na výlet na Sibír, či iného nápravnovýchovného relax centra typ Jáchymov/ a  z NRSR stáva permanentná ZOO , akurát, že ju kŕmime...a to poriadne..

V televízore už o hviezdičkových programoch ani chýru ani slychu, nie zriedkavo sa v dopoludňajších hodinách mihne reklama na dokonalú erekciu, či intímna momentka ,pri ktorej by mi moja mama ešte aj teraz capla ruku pred oči.  

Namiesto pôvodných slovenských inscenácií / rovná sa tragédia s jedným dejstvom, ale aj obsahom a posolstvom / sa hitom stali poučné seriály ako Horná Dolná, Farmár hľadá ženu,...telenovely na slovenský spôsob, prudko naturalistické, obohacujúce slovnú zásobu len o nadávky a  postrádajúce významnejšie posolstvo než...všetko je na hovno.

Pár stoviek kilometrov na východ vybuchujú autobusové zastávky, strieľajú sa civilisti, barikádujú mestá, odstavujú železnice, energie... len preto, že kedysi dávno ruskí pratatkovia vyhrali akýsi poloostrov od Turkov a aj keď si už polstoročie dýchal po ukrajinsky, rozhodli sa to ignorovať a riešiť to ako inak, po svojom.

Na západe tiež nič nového. Tam sa všetkému iba smiali a smiali...až sa dosmiali, lebo niektorí ľudia postrádajú zmysel pre humor, najmä náboženský.

Na severe je asi chladno a tak sa oddávajú zimným radovánkam, manželstvá typu unisex si už poriešili, sem-tam si legálne zafajčia trávu a tvária sa, že žijú na inej planéte.

Horkokrvných južanov zchladili záplavy, pred časom s nimi triasla zem, vybila sa prebytočná energia a nádejní proroci presunuli správy o konci sveta na iný termín.

A my...Prejedli sme sa vianočných koláčov, aj kolekcií, salonky dnes už kupuje málokto predsa. Sedíme vo svojich komôrkach pri vysvietených monitoroch, sami v kontakte s pol svetom. A príležitostne si všimneme, že aha, to dnes fúka, aha, zase prší...no to je aleeeee deň !

A  7.2.? Čo za "magorina" ? Zase treba niekam chodiť? Nedá sa to odmailovať, poslať messengerom, SMS, telefónom...alebo, aspoň poštouuuuuuuu...veď už sa v tom nedá "vysomáriť". Zo všetkých tých komentov, názorov vznikla nestráviteľná masa, vadia sa dokonca aj v jednej rodine. To sa to zase bude niekomu v tichosti tunelovať. Na - ľudu sme dali víno a hry, tak nech si užijú. Aj keď je to hra s vlastným svedomím.

Stromček poslednýkrát zablikal. Vytiahla som ho  zo zástrčky a dumala odkiaľ začať. A kde skončiť. Alebo - kedy to skončí. Ako s tým vetrom,.. s tým, čo sa to dnes všade deje. Keby zem nebola guľatá, povedala by som, že sa postavila "na hlavu". A potom padne už len na zadok.

Aká to sladká chvíľa bola ešte pred mesiacom. Sedeli sme pri spoločnom stole, zažatej svieci, maximálne si zatopili v krbe a pustili Popolušku...Odvtedy???...Nie, nemala som srdce ukončiť minuloročnú vianočnú pieseň. Žiarovky som opäť zapojila do prúdu. Na stenu vrhali veselé tiene ružovej, svetlomodre, žltej...a niečo vnútri sa roztápalo. Hej, bude dobre...raz bude dobre. Pokiaľ v nás ostane čosi z vianočného dieťaťa, ktoré verí v dobro ľudí, napokon nemá inú možnosť...bude dobre. A najlepšie začať tú infekciu šíriť od seba. Na dnes som odpojila všetky oznamovacie médiá, noviny som hodila do krbu. A šla sa dobrovoľne infikovať prechádzkou do prírody  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?